جدّی ایران جنایت کارمند بازسازی شهرداری

جدّی: ایران جنایت کارمند بازسازی شهرداری اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی توصیه‌های اردکانیان به مردم راجع به کم کردن مصرف برق

وزیر نیرو گفت: مردم به عنوان مدیران بخشی از مدیریت صنعت برق کشور می‌توانند، در مصرف نقش چشمگیری داشته باشند.

توصیه‌های اردکانیان به مردم راجع به کم کردن مصرف برق

توصیه های اردکانیان به مردم راجع به کم کردن مصرف برق

عبارات مهم : ایران

وزیر نیرو گفت: مردم به عنوان مدیران بخشی از مدیریت صنعت برق کشور می توانند، در مصرف نقش چشمگیری داشته باشند.

به گزارش تسنیم، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیئت در جمع خبرنگاران راجع به فعالیت وزارت نیرو جهت هماهنگی با واحدهای صنعتی در حوزه صرفه جویی در مصرف آب و برق، اظهار داشت: ما از آخر سال 1396 گفت وگو با واحدهای تولیدی را جهت صرفه جویی در حوزه آب و برق شروع کردیم که آنها در ساعات پیک برق بدون آنکه خسارتی مجبور شوند تعطیل کنند یا از مدار خارج کنند و در ساعات غیرپیک برقی، برق ارزان تری دریافت کنند. اگر خارج از این قراردادها مشکلی پیش آید وزارت نیرو آن را پیگیری خواهد کرد.

توصیه‌های اردکانیان به مردم راجع به کم کردن مصرف برق

وزیر نیرو با اشاره به آخر وقت بندی قطع برق، گفت: همانطور که به طور منظم اطلاع رسانی ها شده است است و سخنگوی صنعت برق کشور عزیزمان ایران هم کار خود را در ارتباط با سانه ها شروع کرده است عرض می کنم پارسال اوج بار برق 55 هزار مگاوات بود و به طور منظم برنامه تولید و به مدار آوردن واحدهای تازه را هم داریم، ولی دو اتفاق متفاوت با سال قبل رخ داده هست؛ یکی اینکه از حدود 9300 مگاوات توان تولیدی نیروگاه های آبی ما امسال حدود 50 درصدش فقط قابل استفاده هست، آن هم به علت کم کردن ارتفاع آب در مخازن سدها و عدم امکان تولید برق به میزان سال قبل است.

اردکانیان افزود: توصیه دوم عنوان گرمای پایدار هست. اینکه در فصولی از سال هوا گرم شود امری قابل آینده نگری هست، ولی امسال نه فقط کشور عزیزمان ایران که زیاد نقاط دنیا درمعرض گرمای پایدار قرار گرفته اند و اخبارشان از طریق رسانه ها منعکس می شود.

وزیر نیرو گفت: مردم به عنوان مدیران بخشی از مدیریت صنعت برق کشور می‌توانند، در مصرف نقش چشمگیری داشته باشند.

وزیر نیرو تصریح کرد: بر این اساس برنامه ریزی کردیم با 52 هزار مگاوات توان تولید و با آینده نگری گذر از 58 هزار مگاوات اوج بار، فاصله 52 تا 58 را با مدیریت مصرف همه مصرف کنندگان بتوانیم پر کنیم؛ یعنی اگر ما 10 درصد بتوانیم کم کردن مصرف داشته باشیم در همه بخش ها می توانیم و می توانستیم بدون خاموشی تابستان را رد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با صنایع بزرگ در ماه های نهایی سال صحبت کردیم و از اردیبهشت ماه قراردادها منعقد شد که در مواقع اوج بار واحدهایشان را با هماهنگی خودشان بدون این که لطمه ای به تولید بزنند تعطیل کنند و بعدا برق ارزان تولید کنند.

وزیر نیرو اضافه کرد: با کشاورزان به توافق رسیدند تا در ساعات اوج برق چاه های خود را خاموش کنند و در ساعات غیراوج برق رایگان استفاده کنند.

توصیه‌های اردکانیان به مردم راجع به کم کردن مصرف برق

اردکانیان خطاب به مردم کشور عزیزمان ایران گفت: مردم به عنوان مدیران بخشی از مدیریت صنعت برق کشور می توانند، در مصرف نقش چشمگیری داشته باشند. اگر ما دمای کولرهای گازی خود را به حدود25 درجه برسانیم، زیاد کردن چشمگیری در کم کردن برق مصرفی خواهد داشت. امیدوار هستیم با تمام شدن فصل گرما طی روزهای آتی از این شرایط عبور کنیم و توان داخلی کشور پاسخگوی نیازها باشد.

واژه های کلیدی: ایران | مدیریت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs