جدّی ایران جنایت کارمند بازسازی شهرداری

جدّی: ایران جنایت کارمند بازسازی شهرداری اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پاسخ اوپک به خبر ترامپ

رییس جمهور آمریکا روز جمعه از اوپک جهت اوج بردن قیمت نفت انتقاد کرد و گفت قیمت‌های نفت به شکل غیرواقعی زیاد کردن یافته‌اند و این قابل قبول نیست. 

پاسخ اوپک به خبر ترامپ

پاسخ اوپک به خبر ترامپ

عبارات مهم : انرژی

رییس جمهور آمریکا روز جمعه از اوپک جهت اوج بردن قیمت نفت انتقاد کرد و گفت قیمت های نفت به شکل غیرواقعی زیاد کردن یافته اند و این قابل قبول نیست.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در توییتی نوشت: “به نظر می رسد اوپک دوباره قیمت ها را اوج برده هست. با میزان بالایی نفت که وجود دارد از جمله نفتکش های بارگیری شده است در دریا قیمت نفت به طور مصنوعی بسیار اوج رفته هست. این عنوان خوب نیست و قابل قبول نخواهد بود”.

قیمت نفت آمریکا به مرز ۷۰ دلار در هر بشکه نزدیک شده است که بالاترین رکورد در سه سال اخیر است و از وقت اجرای توافق اوپک و غیراوپک پیوسته رو به رشد بوده است.

پاسخ اوپک به خبر ترامپ

پیام ترامپ با نشست روز جمعه کمیته یکسان وزیران اوپک و غیراوپک در جده عربستان همزمان شد و تصویر العمل مقامات حاضر در این دیدار را برانگیخت. در این دیدار وزیران انرژی عربستان سعودی، روسیه، امارات متحده عربی، عمان، الجزایر، کویت، ونزوئلا، عراق و برونئی و همچنین رییس شرکت دولتی تولیدکننده انرژی لیبی و نمایندگان جمهوری آذربایجان و قزاقستان حضور داشتند.

اوپک و شماری از تولیدکنندگان خارج از این شرکت که در راس آنها روسیه قرار دارد، با نشانه از بین بردن مازاد عرضه و تقویت قیمت ها از ژانویه سال ۲۰۱۷ کم کردن تولید را به اجرا گذاشته اند و این توافق را تا دسامبر سال ۲۰۱۸ تمدید کرده اند با این همه قرار است در نشست اوپک در وین که ماه ژوئن برگزار می شود، سیاست محدودیت عرضه بازبینی شود.

رییس جمهور آمریکا روز جمعه از اوپک جهت اوج بردن قیمت نفت انتقاد کرد و گفت قیمت‌های نفت به شکل غیرواقعی زیاد کردن یافته‌اند و این قابل قبول نیست. 

به گفته منابع آگاه، دیدار بعدی کمیته یکسان وزیران اوپک و غیراوپک قرار است آخرهای سپتامبر در الجزایر برگزار شود.

با وجود بیانات ترامپ، نفت کم کردن قیمتی که اوایل معاملات روز جمعه داشت را جبران کرد و با اندکی زیاد کردن بسته شد.

اعضای متعدد اوپک به توییت ترامپ تصویر العمل نشان داده و گفتند قیمت های نفت زیاد کردن غیرواقعی نداشته است.

پاسخ اوپک به خبر ترامپ

وزیر انرژی امارات: قیمت های نفت غیرواقعی اوج نرفته است

سهیل محمد المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی در تصویر العمل به توییت رییس جمهورآمریکا گفت: قیمت های نفت غیرواقعی اوج نرفته و کشورهای اوپک و غیراوپک نقش خود را جهت تصحیح اوضاع بازار ایفا می کنند.

رییس جمهور آمریکا روز جمعه از اوپک جهت اوج بردن قیمت نفت انتقاد کرد و گفت قیمت‌های نفت به شکل غیرواقعی زیاد کردن یافته‌اند و این قابل قبول نیست. 

مزروعی گفت: من راجع به آنچه رییس جمهور آمریکا گفته هست، اظهارنظر نمی کنم ولی قطعا ما نقش خود را جهت تصحیح بازار ایفا می کنیم و بازار همان طور که اعلام کردیم هنوز متعادل نشده است و تصور می کنیم این گروه همچنان کارهایی جهت انجام دارد و ما به کارمان اداره می دهیم.

عراق: قیمت نفت خیلی اوج نیست

پاسخ اوپک به خبر ترامپ

جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق بدنبال خبر رییس جمهور آمریکا گفت: قیمت نفت خیلی اوج نیست.

لعیبی در دیدار با سایر وزیران نفت در جده گفت: همه چیز اکنون خوب است و بازار در حال ثبات یافتن است.

دبیرکل اوپک: توافق اوپک و غیراوپک صنعت نفت را نجات داد

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت: اعضای این گروه دوستان آمریکا هستند و در رشد و رفاه آن منافع مقرری دارند. دبیرکل اوپک در تصویر العمل به انتقاد ترامپ از اوپک گفت: اعلام همکاری از سوی ۲۴ کشور تولیدکننده نفت در دسامبر سال ۲۰۱۶ که از سال ۲۰۱۷ به اجرا درآمد، نه تنها مانع کم کردن قیمت های نفت جهانی شد بلکه صنعت نفت را از فروپاشی قریب الوقوع نجات داد.

بارکیندو خاطرنشان کرد: ما نه در اوپک و نه در همکاری یکسان خود با تولیدکنندگان غیراوپک، نشانه قیمتی نداریم.

نمایندگان در نشست کمیته یکسان وزیران اوپک و غیراوپک در جده اظهار کردند قیمت نفت به علت تنش های سیاسی جهانی، تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا، تهدیدها علیه توافق هسته ای ایران، حملات قدرت های غربی به سوریه و تنش ها اطراف کره شمالی زیاد کردن یافته اند.

طبق نظرسنجی رویترز، تولید اوپک در مارس به پایین ترین میزان در ۱۱ ماه گذشته کم کردن یافته هست. این شرکت بازگرداندن سطح ذخایر کشورهای عضو شرکت توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) به میانگین پنج ساله را نشانه گرفته هست. ذخایر این کشورها تا اواسط آوریل ۲.۸۵ میلیارد بشکه بود که ۴۳ میلیون بشکه بالای میانگین پنج ساله است در حالی که یک سال قبل سطح ذخایر این کشورها ۲۶۸ میلیون بشکه بالای میانگین پنج ساله قرار داشت.

پایبندی روسیه به پیمان کم کردن تولید نفت تا آخر سال ۲۰۱۸

منابع آگاه به رویترز گفتند: الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه روز جمعه در دیدار پشت درهای بسته به همتایان اوپک و غیراوپک خود گفت: مسکو به توافق کم کردن تولید تا آخر سال ۲۰۱۸ متعهد است.

اظهارات منابع آگاه بعد از خبر خبرگزاری تاس روسیه مطرح شد که به نقل از نواک گفته بود: کشورهای اوپک و غیراوپک ممکن است میزان کم کردن تولید نفت را در امسال را کمتر کنند.

وزیر انرژی عربستان: ضرورت تلاش زیاد جهت پایین بردن ذخایر نفت

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان در تصویر العمل به انتقاد ترامپ گفت: چیزی به اسم قیمت های غیرواقعی وجود ندارد.

وی همچنین گفت: اکنون ذخایر نفت همچنان حدود ۲.۸ میلیارد بشکه هستند که به میزان قابل توجهی در مقایسه با سطح ۳.۱۲ میلیارد بشکه در سال ۲۰۱۷ کم کردن پیدا کرده اند ولی همچنان بالاتر از زمانی هستند که اشباع عرضه شروع شد. فالح گفت: ما باید صبور باشیم. ما نمی خواهیم به این به سر و صداها که ماموریت اوپک انجام شده است و مواردی نظیر آن گوش کنیم.

وزیر انرژی عربستان گفت: متغیرهای متعدد دیگری در بازار وجود دارد از جمله میزان رشد تقاضا که مبهم مانده و عرضه جدیدی که سریعتر از حد انتظار ما رشد می کند.

منابع آگاه می گویند عربستان سعودی خوشحال خواهد شد که نفت به ۸۰ دلار یا حتی ۱۰۰ دلار در هر بشکه افزایش کند. چنین موضوعی نشان می دهد ریاض حتی با وجود محقق شدن نشانه اولیه توافق کم کردن تولید میان کشورهای عضو و غیرعضو اوپک، قصد ندارد در این توافق تغییری صورت دهد.

واژه های کلیدی: انرژی | توافق | روسیه | آمریکا | عربستان | عربستان | توییت ترامپ | دونالد ترامپ | عربستان سعودی

پاسخ اوپک به خبر ترامپ

پاسخ اوپک به خبر ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs